Ognjevarni kontejnerji za litijeve baterije

Ognjevarni kontejnerji za litijeve baterije

Litijeve baterije so zelo zmogljive in kompaktne, zato se uporabljajo v vedno več napravah (telefoni, orodja, stroji, avtomobili itd.). Ta tehnologija poleg številnih prednosti predstavlja tudi varnostna tveganja, predvsem povečano nevarnost požara. Enotne zakonodaje na področju skladiščenja baterij še vedno ni, a kljub temu je potrebno upoštevati varnostne ukrepe za Li-ion baterije, da se prepreči in omeji škoda ter zagotovi zavarovalno kritje.

Ne glede na to, ali vas zanima samo shranjevanje ali tudi polnjenje litijevih hranilnikov energije v protipožarnem kontejnerju, vam nudimo optimalno prostorsko rešitev za hrambo in uporabo.

Shranjevanje Li-ion baterij

Potencialna nevarnost zaradi nepravilnega ravnanja z litijevimi baterijami je zelo velika. Vzroki za nastanek požara so lahko številni:

  • notranje napake: v materialih in proizvodnji,
  • fizične poškodbe: trki, padci, predrtje,
  • električna obraba: prekomerno polnjenje ali praznjenje, uporaba napačnega polnilnika,
  • toplotna obraba: zunanji viri toplote, neposredna sončna svetloba

Vsak posamezen primer predstavlja potencialno nevarnost za zaposlene, poslovanje in okolje. Posledica so lahko znatne finančne izgube in izpadi proizvodnje.

Smo strokovnjaki za varno skladiščenje nevarnega blaga že več kot 35 let in nudimo najvišjo stopnjo požarne zaščite (do REI 120). Z veseljem vam bomo pomagali izbrati rešitev za shranjevanje, ki je najboljša za vas.

Prikazujem 1 od 10 do 10 (1 strani)

Ravnajte skrbno z litijevimi baterijami!

Vsako leto litijeve baterije v Nemčiji povzročijo okoli 6000 požarov, ki včasih povzročijo veliko materialno škodo. Velik del gre za napake v procesu polnjenja – kar vse pogosteje povzroča sodne spore med zavarovatelji premoženja in zavarovanci. 

Statistično gledano polnjenje litijevih baterij predstavlja največjo nevarnost požara. To še posebej velja, če je na polnilnik priključena okvarjena litijeva baterija in prejete energije ni več mogoče pravilno pretvoriti. Napake lahko povzročijo različni dogodki. Na primer zaradi mehanske poškodbe litijeve baterije (padec, udarec, stisnjena baterija) ali zaradi nepravilnega shranjevanja (toplotne obremenitve, izpostavljenost vlagi, popolna izpraznjenost). Toda tudi pri polnjenju nepoškodovanih litijevih baterij lahko gre marsikaj narobe: na primer prenapolnjenost baterije zaradi previsoke polnilne napetosti ali predolg čas polnjenja z okvarjenimi ali neoriginalnimi polnilniki. Prekomerna zunanja vročina je lahko tudi nevarna.

Na kratko: obstaja veliko različnih napak pri ravnanju z litijevimi baterijami.